Zofia Wrześniewska z Zespołu Szkól Gastronomicznych w Łodzi

Jestem z wykształcenia historykiem, ukończyłam też studia podyplomowe z wiedzy o społeczeństwie. Uczę od 13 lat historii i WOS w szkole ponadgimnazjalnej. Opiekuję się samorządem uczniowskim.
W swojej pracy staram się stale rozwijać, poszukiwać sposobów, które sprawią, że moje lekcje będą atrakcyjne dla uczniów i zachęcą ich do nauki. Jestem zwolenniczką metod opartych na zainteresowaniu, dobrowolności, chęciach, a nie na przymusie i presji. Uważam, że to uczniowie są w szkole najważniejszym podmiotem i moim zadaniem jest stworzenie im jak najoptymalniejszych warunków do nauki.
Kilka lat temu zaczęłam interesować się neurodydaktyką, najpierw uczestniczyłam w kilku wykładach, czytałam publikacje na ten temat. aż wreszcie trafiłam do Budzącej się Szkoły. Idee BsS sprawiły, że z ogromnym zapałem przystąpiłam do tworzenia edukatoriów, które wykorzystuję w swojej pracy od kilku miesięcy, ukończyłam kurs z neurodydaktyki i to na pewno nie koniec mojej pedagogicznej drogi. Chcę uczyć się dalej,  dla moich uczniów. Wiem, że i oni wtedy będą mogli uczyć się lepiej.

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.