Zespół

Marzena Żylińska

Marzena Żylińska

Zajmuję się metodyką, neurodydaktyką oraz twórczym wykorzystaniem nowych technologii w edukacji. Od wielu lat prowadzę szkolenia dla nauczycieli, tworzę materiały dydaktyczne, jestem autorką licznych artykułów i dwóch książek: „Między podręcznikiem a internetem” i „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”. Przez wiele lat kształciłam przyszłych nauczycieli i  prowadziłam seminaria metodyczne, obecnie jestem zaangażowana w tworzenie ruchu Budzących się szkół. Od wielu lat zajmuję się również tworzeniem materiałów dydaktycznych umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia.
Marzę o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością. Wierzę, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas.

Bożena Będzińska-Wosik

Bożena Będzińska-Wosik

Jestem nauczycielką i dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łodzi w Łodzi. Odkrycia z obszaru neurodydaktyki dały mi drugie życie zawodowe. Jestem wielka entuzjastką zmian, polegających na budowaniu nowej kultury uczenia się i tworzeniu optymalnych warunków do swobodnego rozwoju dziecka. Marzę o szkole, w której dzieci i dorośli będą współdziałać ze sobą na rzecz radosnej edukacji. Od kilku lat budzę świadomość nauczycieli i rodziców, ciesząc się szczęściem i radością moich uczniów.

Izabella Gorczyca

Izabella Gorczyca

15 lat temu przyjmując propozycję poprowadzenia szkoły, postawiłam tylko jeden warunek: „To nie będzie normalna szkoła”; warunek został przyjęty, a ja zebrawszy grupę równie szalonych nauczycieli wyruszyłam w podróż po Europie. Przywieźliśmy z niej worek edukacyjnych pomysłów. Rewolucja w Konstancinie-Jeziornie wystartowała i tak trwa do dzisiaj, bo przecież zawsze można lepiej, niebanalnie, poza schematem.  Ja zaś staram się ten twórczy ferment nie tylko kontrolować, ale przede wszystkim permanentnie podsycać. Przy wsparciu dydaktyków, architektów, terapeutów współtworzę niecodzienne przestrzenie edukacyjne, propaguję rozwiązania sprzyjające uczeniu się. Jestem jedną z pomysłodawczyń zestawu nowoczesnych mebli edukacyjnych „Happy Team”. Szkoła powinna się przecież budzić codziennie, za każdym razem na nowo i w inny sposób.

Ewa Orłowska

Ewa Orłowska

Zajmuję się wspieraniem rozwoju osób i organizacji, jestem trenerką, mediatorką i autorką materiałów edukacyjnych. Specjalizuje się w dwóch obszarach. Pierwszym jest mindfulness jako umiejętność bycia szczęśliwym, świadomym i odpornym na stres a drugim Porozumienie bez Przemocy jako inspirujący sposób na budowanie więzi i współpracy. Jestem trenerką Porozumienie bez Przemocy (certyfikat CNVC) i dyplomowaną nauczycielką mindfulness, współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR . Marzy mi się szkoła, w której uczniowie i nauczyciele uczą się łączenia prostoty z głębią i wizji z praktyką.

Joanna Górecka

Joanna Górecka

Jestem specjalistą ds. rozwoju szkoły No Bell; dydaktykiem, polonistką z wieloletnim doświadczeniem, pasjonatką neurodydaktyki, koordynatorką projektu przygotowania i opracowania czterech innowacyjnych programów nauczania dla edukacji wczesnoszkolnej: „Obywatel Świata”, „Odkrywca biznesu”, „Zainteresowania i pasje”, „Mały Wynalazca”.

W mojej działalności na rzecz szkoły No Bell w Konstancinie-Jeziornie skupiam się na wprowadzaniu nowoczesnych metod nauczania, łamaniu schematów edukacyjnych i propagowaniu otwartego myślenia o potrzebach edukacyjnych dzieci. Dlaczego zaangażowałam w ruch Budzących się szkół? Ponieważ dzieci zasługują na inspirujące i „mądre” szkoły!

Joanna Stanclik

Joanna Stanclik

To właśnie ze mną kontaktujecie się Państwo, gdy piszecie maile lub dzwonicie do Budzącej się szkoły. Działam na pierwszej linii wsparcia 🙂
Opracowuję również materiały dydaktyczne, z których można korzystać w Edukatorium. Budząca się szkoła to dla mnie nie tylko miejsce pracy, ale i ogromne życiowe wyzwanie.
Jako mama dwóch córek bardzo bym chciała, żeby nasze szkoły naprawdę się zmieniły i żeby stały się miejscem pozwalającym na rozwój potencjału każdego ucznia.
Przez wiele lat zajmowałam się kształceniem nauczycieli. Interesuje mnie literatura, filozofia i historia sztuki.  W wolnych chwilach zmieniam się w przewodniczkę po jednym z najpiękniejszych miast w Polsce.

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.