Spotkanie BSS 12 grudnia 2017 w Poznaniu

Od 11 października jesteśmy Wielkopolskim Ośrodkiem Budzących się Szkół. 12 grudnia z naszej inicjatywy odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej nr 72 w Poznaniu pierwsze partnerskie spotkanie, w którym wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele i rodzice ze szkół wielkopolskich. Goście z Zielonej Góry, Bydgoszczy, Puszczykowa i Poznania tak jak my, chcą spojrzeć na edukację inaczej.

 

Promujemy nowoczesny model edukacji, a naszą wiedzę i umiejętności staramy się przekazywać innym. Dla nas najważniejsze jest odejście od kultury nauczania do kultury uczenia się. Możemy pochwalić się wieloma projektami. Wśród nich najważniejszy wydaje
się nam ogólnopolski projekt: Wychować człowieka mądrego, dzięki któremu objęliśmy opieką tutorską 137 uczniów oraz projekt Dzieciństwo to nie wyścigi. Ten ostatni skierowany jest głównie do rodziców. Zależy nam na uświadomieniu dorosłym, że dziecko
ma prawo do rozwoju we własnym tempie.

 

Podczas spotkania mogliśmy wymienić się doświadczeniami w zakresie różnych technik prowadzenia zajęć, które sprzyjają uczeniu się oraz rolą nowoczesnej szkoły w procesie edukacji. Szczególne zainteresowanie naszych gości wzbudziła zmiana przestrzeni architektonicznej na terenie szkoły, do której bez wątpienia przyczynili się sami uczniowie. Razem z nauczycielami przygotowali strefy relaksu, kącik czytelniczy zwany Pociągiem do czytania czy salę do tutoringu. Naszym gościom spodobała się też klasopracownia wraz z salą ciszy, w której przebywają najmłodsi, uczniowie klasy pierwszej.

   

Mamy nadzieję, że kolejne spotkania pozwolą nam na wymianę dalszych doświadczeń i podjęcie działań zachęcających do nowatorskiego spojrzenia na edukację.
 

 

Poznań fotka 2

Fotka 3

Fotka 1

Comments are closed.

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.