Konferencja z cyklu: Od kultury nauczania do kultury uczenia się. Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych – Konstancin Jeziorna

12 kwietnia 2018 to 12 kwietnia 2018 09:30

Informujemy, że zapisy na konferencję zaplanowaną na 12 kwietnia br. zostały zakończone i nie ma już miejsc. W sprawie listy rezerwowej prosimy o kontakt z nami poprzez email lub telefonicznie.

Budząca Się Szkoła zaprasza na kolejną konferencję z cyklu:

Od kultury nauczania do kultury uczenia się
Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych

Konstancin Jeziorna 12.04.2018

09.30 – 10.00 Otwarcie konferencji
10.00 – 11.30 Wykład Margret Rasfeld: Zaufanie, autonomia, kreatywność i aktywność kluczem do rozwijania potencjału. Szkoła potrzebuje nowych rozwiązań!
11.30– 12.00 Wykład Marzeny Żylińskiej: Przewrót kopernikański w edukacji: Wstrzymać nauczycieli, ruszyć uczniów!
12.00 – 12.30 Przerwa na kawę
12.30 – 13.40 Debata: Jak tworzyć alternatywę dla pruskiego modelu edukacji?
Uczestnicy debaty: Margret Rasfeld – założycielka szkoły w Berlinie ESBZ, Bożena Będzińska-Wosik dyr. SP nr 81 w Łodzi, Izabella Gorczyca dyr. Szkoły No Bell w Konstancinie –Jeziornie, Luiza Kalinowska-Skutnik, dyr. Szkoły Cogito w Płocku, Wiesława Mitulska nauczycielka klas 1-3 w Słupi Wielkiej.
Prowadzenie debaty: Marzena Żylińska

Przejazd samochodami i podstawionym autokarem do Szkoły No Bell – ul. Mirkowska 39

Część warsztatowa – Szkoła No Bell

13.40 – 15.00 przejazd i obiad
15.00 – 16.30 I tura warsztatowa
16.45 – 18.15 II tura warsztatowa
18.15 zakończenie konferencji

Rejestracja poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Oferta warsztatowa: Uczniowie autorami materiałów dydaktycznych. Każdy uczestnik konferencji może wziąć udział w dwóch wybranych warsztatach. Prosimy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym, jakie warsztaty Państwo wybieracie w turze I i w turze II.

Lista warsztatów (dwa do wyboru)

1. Czy uczniowie mogą samodzielnie formułować własne cele lekcji? Metoda edukatorium na poziomie edukacji wczesnoszkolnej oraz w klasach 4-5 w na lekcjach przyrody.

Wioletta Grzymała – SP Cogito w Płocku

2. Lekcje szyte na miarę. Jak przygotować karty pracy. Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych na lekcjach języka polskiego w klasach 4-6.

Beata Smolińska – SP Cogito w Płocku

3. Co zrobić, żeby zeszyt ucznia stał się encyklopedią wiedzy? Metoda Edukatorium w klasach 1-3.

Małgorzata Komiszke – SP Cogito w Płocku

4. Badam, odkrywam, mylę się, tworzę, uczę się. Jak planować lekcje w klasach 1-3, by wspierać samodzielność uczniów?

Wiesława Mitulska – SP w Słupi Wielkiej

5. Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych: matematyka klasy 4-7.

Dorota Wiśniewska – Szkoła No Bell w Konstancinie-Jeziornie

6. Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych: przyroda i geografia klasy 4-7.

Grzegorz Babicki – Szkoła No Bell w Konstancinie-Jeziornie

7. Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych: matematyka, informatyka, klasy 4-7.

Wioletta Szwebs – SP nr 81 w Łodzi

8. Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych: język polski, klasy 4-7.

Barbara Świecka – SP nr 81 w Łodzi

9. Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych: historia, klasy 4-7.

Aleksandra Filipowicz – SP nr 81 w Łodzi

10. Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych: edukacja wczesnoszkolna.

Anna Bańkowska i Katarzyna Nowak – SP nr 81 w Łodzi

11. Uczniowie technikum uczą się, jak się uczyć – samodzielne tworzenie materiałów edukacyjnych z historii i WOS w szkole ponadpodstawowej.

Zofia Wrześniewska, Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi

Gdzie?

• Pierwsza część konferencji odbędzie się w Domu Kultury „Hugonówka” w Konstancinie-Jeziornie, ul. Mostowa 15
  • Druga, warsztatowa część konferencji odbędzie się w Szkole No Bell w Konstancinie – Jeziornie, ul. Mirkowska 39

Opłata konferencyjna:

• opłata promocyjna do 8 marca: 195 zł.
  • opłata po 8 marca: 235 zł.

Uczestnikom konferencji zapewniamy kawę, herbatę i obiad.

Wpłat należy dokonywać na konto:
Fundacja Ludzi Otwartej Wyobraźni FLOW
ul. Mirkowska 39
05-520 Konstancin-Jeziorna
Numer konta: 36 2490 0005 0000 4600 4066 4312

O przyjęciu zgłoszenia na konkretne warsztaty decyduje kolejność wpłat.
Zgłoszenie oznacza rezerwację miejsca na okres 10 dni. Jeśli w ciągu 10 dni nie dokonacie Państwo przelewu, rezerwacja zostaje anulowana.

W przypadku rezygnacji z udziału w wydarzeniu z przyczyn losowych prosimy o informację 30 dni przed datą konferencji, co umożliwi nam dokonanie pełnego zwrotu i zwolnienie Państwa rezerwacji innym chętnym. W przypadku gdy rezygnacja nastąpi w terminie późniejszym niż 30 dni przed wydarzeniem, umożliwiamy przeniesienie opłaconej rezerwacji na inną osobę.

Jeśli potrzebna jest faktura, to prosimy o podanie pełnych danych. Prosimy o DOKŁADNE sprawdzenie, czy dane są prawidłowe!

Prosimy o przesłanie zgłoszenia również na adres:
kontakt@budzacasieszkola.pl

W zgłoszeniu proszę podać:

1. imię i nazwisko uczestnika konferencji;
  2. nazwa i adres szkoły;
  3. nauczany przedmiot;
  4. numer telefonu, pod którym można się kontaktować;
  5. potwierdzenie przelewu (skan);
  6. dane do faktury.

Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie miało wymierny wpływ na Wasze lekcje!