Zmieniamy się…(budzimy się…)

Wspominałam już o współpracy w szkole z architektami. Uczniowie wzięli udział w warsztatach poświęconych zmianom w wyglądzie wnętrza szkoły. Powstały makiety i plany. Z pewnością była to dla nas jakaś inspiracja, jednak sprawę wzięliśmy w swoje ręce. Martwiła nas szarość dużych korytarzy, które były zupełnie bez wyrazu. Postanowiliśmy sami natychmiast coś zrobić. Burza mózgów, mnóstwo pomysłów nauczycieli i okazało się… jak wiele można zrobić. Czas pierwszego etapu: 2 tygodnie – do pierwszych Drzwi Otwartych. Trudno opisać w kilku słowach to, co się działo, po prostu pospolite ruszenie nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, ba nawet rodzin. Praca po godzinach, w soboty i niedziele.
Trochę się obawialiśmy jaki będzie odbiór przez odwiedzających nas rodziców i uczniów w czasie Drzwi Otwartych. Niepotrzebnie… Wszyscy byli pod wrażeniem. Podobała się kolorystyka, pomysł, humor. Z zaciekawieniem oglądano strefy uczniowskie – relaksu, nauki.
To dopiero pierwszy etap zmian w wyglądzie wnętrza szkoły, ale już dziś wiem, że to dobry kierunek. Jednak to, co dla mnie najważniejsze to zaangażowanie, pasja, kreatywność moich nauczycieli. Jestem z nich dumna!
Spójrzcie proszę sami…
7654321

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.