Próbna klasówka

Uczniowie w trakcie bieżącej pracy z modułem dokonują samooceny w lekcyjniku zamalowując odpowiednie pola na kołach postępów. Uczniowie mogą dowolnie powracać do poprzednich treści z lekcyjnika w celu utrwalenia umiejętności. Jeśli uczniowie uważają, że jeszcze czegoś w pełni nie potrafią, to po nauczeniu się mogą zamalować kolejne pola z wyższą oceną. Aby jak najlepiej przygotować się do właściwego sprawdzianu, uczniowie projektują swój test z całego modułu – to przedostatni etap naszych lekcji i wstępna weryfikacja wiedzy i umiejętności.

Krok 4. Uczniowie układają próbny test – narada trzecia.

Próbny test zaprojektowany przez uczniów to doskonała zabawa w nauczyciela. Uczniowie wymieniają się testem miedzy sobą, rozwiązują, a potem sprawdzają, punktują i oceniają, komentują i udzielają informacji zwrotnej. Nauczyciel monitoruje pracę uczniów, notuje jakie treści językowe należy jeszcze utrwalić, aby osiągnąć satysfakcjonujący poziom. Poniżej znajduje się przykładowy próbny test gotowy do wykorzystania.

Test probny