Warsztaty dla nauczycieli i moderatorów „Model Fryburski”

Macie problemy z dyscypliną na lekcjach lub z zachowaniem uczniów? Uważacie, że nie mają motywacji do nauki, że zachowują się źle, niegrzecznie, a czasami wręcz agresywnie? Czy uspokojenie klasy i skierowanie uwagi uczniów na temat lekcji zabiera coraz więcej czasu i energii? Czy czujecie, że często brak Wam sił, że praca Was wyczerpuje, nie sprawia już radości? Coraz częściej zastanawiacie się, czy to już może wypalenie zawodowe?
Z takimi problemami boryka się wielu nauczycieli, jednak przyznanie się do problemów nie jest łatwe i co najgorsze, wcale nie oznacza, że nauczyciel dostanie pomoc.
Lekarz i neurobiolog Joachim Bauer twierdzi, że fundamentem efektywnej nauki są dobre relacje. Od nich zależy efektywność procesu nauczania i uczenia się. Jednak wielu nauczycieli ma problemy z zachowaniem uczniów i ze stworzeniem na lekcjach dobrej atmosfery. W czasie studiów zdobywali wiedzę z zakresu nauczanego przedmiotu i metodyki nauczania, uczyli się pisania rozkładów materiału i scenariuszy lekcji, ale nie mieli zajęć praktycznych, na których mogliby się nauczyć, jak tworzyć dobre relacje, jak panować nad klasą, rozwiązywać konflikty i jak podchodzić do uczniów, którzy stwarzają na lekcjach problemy. Intuicyjne zachowania bardzo często pogłębiają problemy i zaostrzają konflikty. Choć problem dotyczy wielu nauczycieli, mówi się o nim bardzo rzadko, a nauczyciele pozostawieni są samym sobie.

Bild-Joachim-Bauer-Portrait-2015

Model Fryburski
Grupa niemieckich lekarzy i neurobiologów opracowała warsztaty (tzw. Model Fryburski), które mają nauczyć nauczycieli radzenia sobie z tzw. trudnymi uczniami i tworzenia relacji, które umożliwiają efektywną naukę.
W maju na zaproszenie Budzącej Się Szkoły do Polski przyjedzie prof. Joachim Bauer. Poprowadzi dwudniowe warsztaty dla moderatorów grup, którzy sami chcą prowadzić zajęcia wg Modelu Fryburskiego. Do udziału w tych warsztatach zapraszamy psychologów, pedagogów, metodyków, trenerów, tutorów oraz osoby zajmujące się kształceniem lub dokształcaniem nauczycieli.
Prof. Joachim Bauer poprowadzi również warsztaty dla nauczycieli, którzy mają problemy z uczniami i chcieliby poznać metody postępowania z osobami, które stwarzają problemy. Do udziału w tych warsztatach zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, co może zrobić nauczyciel, by stworzyć na lekcjach dobrą atmosferę, jak reagować na negatywne zachowania uczniów, jednym słowem, co zrobić, by praca w szkole dawała nauczycielom satysfakcję, a nie była źródłem frustracji.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów dla moderatorów i nauczycieli znaleźć można na naszej stronie w zakładce „Wydarzenia”.

Uwaga!
Dla osób chętnych do wzięcia udziału w warsztatach dla moderatorów!
Do końca marca obowiązuje cena promocyjna. Ponieważ na prośbę prof. Bauera musimy sprawdzać doświadczenie zawodowe osób chętnych, niektórzy zainteresowani nie zdążyli wpłacić pieniędzy. Dlatego przedłużamy okres obowiązywania promocji o tydzień.
Jeśli ktoś chce skorzystać z promocji, pieniądze muszą wpłynąć na podane konto do 7 kwietnia.
Szczegółowych informacji na temat warsztatów udziela Joanna Stanclik.
Kom. 725 400 309

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.