Na koniec wakacji… Naprzeciw oczekiwaniom:

Zgodnie z sugestiami moich uczniów, o których pisałam poprzednio, okres wakacji wykorzystałam na częściowe chociaż zaaranżowanie szkolnej przestrzeni. Udało mi się stworzyć kącik wypoczynkowy, w którym uczniowie na wygodnych kanapach będą mogli odpocząć w czasie przerw lub zaczekać na rozpoczęcie zajęć. Wielu spośród moich uczniów dojeżdża z innych miejscowości, są uzależnieni od rozkładu jazdy pociągów/ autobusów, stąd często są w szkole o wiele dłużej niż tylko w czasie lekcji. Ważne, by mieli miejsce, gdzie mogą zaczekać w komfortowych warunkach. Na ich prośbę udało się również zorganizować kącik śniadaniowy, gdzie przy okrągłych stolikach (i mam nadzieję, miłej rozmowie) będą mogli zjeść drugie śniadanie.
W szkole pojawiły się też napisy motywujące, pozytywnie nastawiające do świata – liczę, że taka atmosfera, zachęcająca do budowanie pozytywnych relacji i zachęcająca do działania, przełoży się na chęć do uczenia się a szkoła stanie się miejscem przyjaznym a nie tylko miejscem odbywania się zajęć dydaktycznych.
Jestem ciekawa, jak, na te zmiany, zareaguje szkolna społeczność – okaże się to po 1 września. Uczniowie, którzy teraz pojedynczo, przychodzą do szkoły, są zaskoczeni, ale podoba się im nowa przestrzeń, a o to przecież chodzi – szkoła jest dla uczniów!!!

DSC_2107DSC_2117DSC_2119DSC_2118DSC_2120

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Sofarider Inc. All rights reserved. WordPress theme by Dameer DJ.